Ultra

Nejpokročilejší technologie pro monitorování paliva

Monitorování a detekce krádeže paliva

Pokud chcete monitorovat stav nádrže a detekovat i krádež paliva - tato jednotka je právě nejvhodnější. Dalším výhodou je, že není nutné zasahovat do palivové soustavy!

Vhodná pro montáž do nákladních vozů, stavebních strojů, zemědělských strojů.

Oproti jiným způsobům měření stavu paliva je měření ultrazvukem prováděno v reálném čase a nemusí být nastartovaný motor.

Senzor hladiny paliva využívá ultrazvukové detekční technologie pro zjištění výšky paliva v nádrži. Zařízení je většinou instalováno na vnější stranu dna nádrže bez zásahu do palivové soustavy! Čidlo je přitom velmi masivní a odolné tedy proti nežádoucím vlivům.

Čidlo se instaluje ve spojení s nejvyspělejší GPS jednotkou LM12, která využívá současně technologie GPS a GLONASS — zajišťuje tedy vysokou přesnost polohy.

S pomocí ultrazvuku odhalíte snadno krádeže paliva, ke kterým nejčastěji dochází u nákladních a stavebních strojů, a to převážně v zaparkovaném stavu.

Ceník
jednorázově zaplatím za vozidlo
Zařízení15 590 CZK / vozidlo
Montáž (jednorázově)4 750 CZK / vozidlo
měsíčně platím za vozidlo dle regionu využití přenosu dat
Tarif CZ200 CZK / vozidlo /měs.
Tarif EU250 CZK / vozidlo / měs.
Tarif Svět333 CZK / vozidlo / měs.

Přesnost měření

Odchylka měření bývá zpravidla 1—5% v závislosti na velikosti nádrže a prostředí, ve kterém se vozidlo pohybuje. Oproti integrovanému plováku či palivové tyči ve vozidle je, ale přesnost velmi vysoká.

Dobrá stabilita

Oproti tradičním typům měření paliva pomocí plovacích, tlakových a nebo magnetických způsobů nepřichází čidlo do kontaktu s palivem, a proto je zaručena dlouhá životnost a stabilita. Pro eliminaci výkyvů a chvění paliva jsme vyvinuli speciální vlastní algoritmus, který byl otestován v praxi na nejrůznějších typech vozidel.

Jednoduchá instalace

Montáž se provádí bez zásahu do palivové soustavy vozidla. Vyhodnocovací centrum se instaluje většinou do kabiny vozidla, čidlo však je přilepeno zespodu nádrže za pomocí speciálního lepidla, které je použitelné pro kovové, ale i plastové nádrže. Vyhodnocovací centrum má schopnost detekce jakéhokoliv zásahu do instalace.

Odhalení krádeže paliva

Vzhledem k tomu, že monitorování je prováděno i při zaparkovaném stavu vozidla (vypnutý motor), je možné odhalit krádež paliva. Při porovnání s tankovacími lístky (evidencí tankování), která bývá většinou importována od poskytovatelů tankovacích karet lze odhalit i úbytky paliva při čerpání.

Propojení s řídicí jednotkou vozidla

Často ultrazvuk instalujeme na nákladní vozidla, kde čteme i data současně z řídicí jednotky. Tato data obsahují většinou velmi nepřesný stav paliva v nádrži, což je způsobeno nepřesným plovákem integrovaným ve vozidle. Kombinujeme tedy přesné údaje o spotřebovaných litrech do motoru s hodnotami z ultrazvuku. Výsledkem je tedy přesná spotřeba vozidla a relativně přesný stav paliva v nádrži.